Żaluzje wewnętrzne jako dekoracja wnętrza – czy mogą stanowić ważny element aranżacji? Odpowiadamy!

Redakcja

21 marca, 2024

Czy urządzając swoje wnętrze, zadbałeś o odpowiednią oprawę okien? A jeśli wciąż się wahasz, jak najlepiej zagospodarować te płaszczyzny – to czy pomyślałeś, że żaluzje mogą być tym idealnym rozwiązaniem, które doskonale wpasuje się w styl aranżacji? Daj się zaskoczyć i poszukaj inspiracji z nami!

O czym warto pamiętać, dbając o idealny wystrój?

Urządzanie mieszkania to ogromna przyjemność! Inspiracje, style, dodatki – wnętrzarstwo to swego rodzaju odrębny świat, który może wciągnąć na długo. W tym wszystkim pamiętaj, by nie przeoczyć jednej, kluczowej kwestii – pozornie neutralnej, a tak naprawdę mającej ogromne znaczenie dla wystroju całości. Mowa oczywiście o koncepcji wystroju okien! Okna to nie tylko przerwa w ścianie. Ich umiejscowienie, wielkość oraz dekoracja decydują o charakterze całego pomieszczenia. Ponadto okna pełnią kluczową funkcję doświetlenia i wentylacji, zatem także te czynniki powinny wpłynąć na wybór idealnej dekoracji okiennej. Brzmi skomplikowanie? Na szczęście, jak to w projektowaniu wnętrz bywa, wiele aspektów do ogarnięcia to tylko większa zabawa i satysfakcja!

Żaluzje wewnętrzne

Nowocześnie urządzona kuchnia z salonem z drewnianymi żaluzjami od Clicky.pl

Żaluzje do okien najbardziej praktycznym rozwiązaniem!

Każdy miłośnik pięknych wnętrz musi pamiętać, że jeśli chodzi o okna, ich praktyczna funkcja musi stać na pierwszym miejscu. Dlatego żadne rozwiązanie nie powinno zakłócać normalnego korzystania z okien. Każde skrzydło powinno bez przeszkód się otwierać. W zależności od tego, na którą stronę świata wychodzą przeszklenia, należy dobrać odpowiednie warunki przyciemnienia bądź zadbać o dekorację, która umożliwi jak najlepszy dopływ światła. Spośród dostępnych dekoracji (firan, zasłon, rolet) to żaluzje wewnętrzne do okien wydają się rozwiązaniem optymalnym. Dzięki możliwości podnoszenia płaszcza na różne wysokości oraz ustawiania lameli pod dowolnym kątem umożliwiają precyzyjną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia za dnia. Nocą żaluzje można zaciągnąć całkowicie. Postawione pionowo lamele gwarantują dużą szczelność. Nie widać wnętrza z podwórka, a dom jest dobrze zaciemniony. Jednak jak te praktyczne opcje mają się do estetyki?

Żaluzje wewnętrzne nowe

Piękna płaszczyzna żaluzji doskonale uzupełnia naturalny, ciepły wystrój!

Nie tylko funkcjonalność – czy żaluzje mogą być piękną dekoracją?

Żaluzje mają szereg praktycznych zalet, a ponadto mogą pomóc stworzyć wspaniały efekt dekoratorski! Ich walorem jest charakterystyczna konstrukcja. Równolegle ułożone lamele po rozwinięciu żaluzji w naturalny sposób tworzą geometryczną płaszczyznę. Symetryczne listewki mają w sobie ażurową lekkość, dlatego doskonale wyglądają nawet na dużych powierzchniach. Drewniane żaluzje w salonie zamontowane na suficie lub nad wnęką okienną stworzą wyjątkowy efekt – wyrazisty dzięki dużej powierzchni osłony, a jednocześnie nieprzytłaczający, właśnie ze względu na delikatność i ażur. Żaluzje wysokiej jakości pod względem materiału oraz wykonania mogą stać się nawet dominującym akcentem wystroju – zwłaszcza w minimalistycznych, skupionych na subtelnej geometrii wnętrzach. Także pomieszczenia bez możliwości przyozdobienia ich zbyt dużą liczbą detali – takie jak kuchnia czy łazienka – bardzo dużo zyskają dzięki żaluzjom. Żaluzje okienne dodadzą tym miejscom stylu – dzięki odpowiednio dobranemu materiałowi wzmocnisz zamierzony efekt bez zagracania tych funkcjonalnych przestrzeni bibelotami. Przekonaj się, jak wiele zyskuje wnętrze dzięki żaluzjom!

Polecane: